admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Otázky a odpovědi

04 lis 2007, 01:24

Jsem ochoten odpovědět na otázky a odpovědi od čtenářů těchto stránek. Svoje příspěvky vkládejte sem.

aa007
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2007, 21:09

Re: Otázky a odpovědi

18 pro 2007, 21:20

Ahoj
mel bych jeden dotaz ohledne vyucovani na high school. Jelikoz sem pc nadsenec, tak bych si chtel v USA pak vybrat pocitace jako predmet a zajimalo by me co se tam tak probira ... jestli to je saskarna jako u nas na skolach, kde se bere tak max excel, word a kdyz ma clovek stesti tak html a trochu nejakej programovaci jazyk a vetsinou student vi vic nez ucitel. Nebo to je na jine urovni?
Diky :)

admin_forum
Site Admin
Příspěvky: 231
Registrován: 04 lis 2007, 00:47
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Otázky a odpovědi

21 pro 2007, 16:27

diky za otazku a sorry za pozdni odpoved.
tak v nasi skole je mozno vybrat si nekolik kurzu, kde pracujes s pocitaci. V middle school a elementary school te uci, jak s pc zachazet (wicrosoft office, vypnuti a zapnuti pc, trocha teorie co je to hardware apod.). na high school se pak jiz jistym zpusobem specializujes. my tu mame moznost vybrat si web page design (ten mam na svem rozvrhu i ja), dale jsou tu pak multimedia a strihani filmu a upravovani fotek. Na web page designu je vsechno pripravene pro hladkou vyuku. Existuje skolni system prihlaseni, mas vlastni misto jak na skolni siti, tak i treba z domova pomoci digital locker. Ucili jsme se zaklady html a javascriptu, ted jsme presli na zaklady photoshopu. Musim rict, ze postupujeme velice pomalu, nekteri studenti jsou tady uplne tupi. :-) ale neco malo se naucis. takze pokud se chces naucit programovat, vyber si nejakou specializovanou skolu (to se obycejne rovna soukrome) na programovani, jelikoz tady na high school se toho moc nenaucis. Na druhou stranu oproti cecham je tady pocitacové vedomi mnohem vetsi. kazdy umi vytvorit prezentaci, kazdy se umi dobre orientovat v uzivatelske casti operacniho systemu. primo programovani tu tusim nikdo neuci, ale muzes si vzit extra level a dojizdet na tyto hodiny na mistni univerzitu, kde obycejne tyto tridy maji. Nevim ale, jestli to takhle muzes delat i jako exchange student.
snad jsem sti odpovedel, mej se.

aa007
Příspěvky: 14
Registrován: 18 pro 2007, 21:09

Re: Otázky a odpovědi

21 pro 2007, 23:29

Jojo diky moc :)

Luca
Příspěvky: 46
Registrován: 06 lis 2007, 18:57
Bydliště: Dobříš/Grand Marais
Kontaktovat uživatele: ICQ

uroven agj

05 led 2008, 13:28

chtela bych se zeptat jak moc je důležitá uroven angličtiny, ja jsem delala jeden test abych, mohla vyplnit přihlášku a bez problemu odjet, ale neuspesne. Budu ho delat znova, ale nejsem si jista jestli to ma cenu, když sem ho jednou už neudelala. Abych kdyby se mi to povedlo- ja ho udelala, odjela a pak se netihala učit v cizim jazyku a nikomu bych nerozumela, jenom kvuly male urovni angličtiny. srovnaji se tak znalosti? mam nejakou šanci?

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Otázky a odpovědi

05 led 2008, 18:33

uroven anglictiny by mela byt v pohode... maj tu obrovsky mnozstvi pristehovalcu (korea, mexico) ktery taky umej velky kulovy (nevim jak ses na tom ty) takze jsou na spatnou anglictinu zvykli a mela bys mit sanci to dohnat, kdyz budes komunikkovat anglictina se ti zlapsi na to sup
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Luca
Příspěvky: 46
Registrován: 06 lis 2007, 18:57
Bydliště: Dobříš/Grand Marais
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Otázky a odpovědi

06 led 2008, 19:37

tak to jsi me celkem potěšila:-) akorat se bojim toho, že nebudu stihat ve škole:-(

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Otázky a odpovědi

08 led 2008, 03:40

s tim se vubec netrap... s nasim systemem memorovani toho vis pravdepodobne vic nez mnoho amiku kteri budou maturovat. dalsi veci je, ze z nasich predmetu ktere mas kazdy rok at je chces ci ne budes mit jenom zlomek. povinnou pravdepodobne budes mit jen anglictinu, historii a neco dalsiho. Ja si jen ze zajmu vzala francouzstinu (ktera je po ctyrech letech na fr gymplu jako u tataru) a chemii ve ktere jsem zdaleka nejlepsi... a to jsem byla horsi prumer
to v podstate ve vsech predmetech, dokud jsem byla na GJN. Tady mam v klidu samy A (nejhur A-), takze skoly se neboj
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Luca
Příspěvky: 46
Registrován: 06 lis 2007, 18:57
Bydliště: Dobříš/Grand Marais
Kontaktovat uživatele: ICQ

Re: Otázky a odpovědi

08 led 2008, 17:49

tak to asi zustanu jenom na tech třech povinejch předmetech, protože v naší škole od druhaku nemame zemepis, bižuli chemii, dejak, atd...:-)

Liaaaaaaaaa
Příspěvky: 151
Registrován: 10 lis 2007, 18:12
Bydliště: Praha, Califonie
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW WLM Yahoo Messenger

Re: Otázky a odpovědi

10 led 2008, 18:57

oni maji povinnost mit dostatek kreditu ze science a matiky. jde jen o tom jestlis toho mela dost, nebo jak se umistis v placement tests
a taky jak bude skola ochotna uznat ceskou vyuku
Optimista je slepy, pesimista zatrpkly. [Jean Cocteau]

Zpět na „Studium na střední škole“