Veronika02
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2012, 16:56

Studium vysoké v ČR nebo v USA?

09 úno 2012, 17:26

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že je výhodnější vystudovat v České republice nebo v USA? Chtěla bych pracovat jako všeobec. sestra v USA (zatím studuji na lékařské fakultě UK), kam bych se chtěla odstěhovat. Někdo říká, že je lepší studovat přímo v USA, jelikož je to "jejich" vzdělání a ne vždy chtějí ostatní uznat, navíc v případě vzdělání z Čech pak musím dělat přezkušovací zkoušky (NCLEX, TOEFL, ..atd), což je prý také dosti zdlouhavé i finančně nákladné, ale za associate's degree na nursing schools prý není školné až tak vysoké. Jiní říkají, že je lepší vystudovat tady, protože studium je v podstatě zadarmo a odjet až potom,např. dost čechů žijících v Anglii, si sem do ČR jen přijelo vystudovat, protože to mají zadarmo a pak se zase vrátí zpět. Já sice už studuji v ČR, ale za 2 roky mám operaci čelistí, která vyžaduje min. 3 měsíce doma, tzn. že budu muset studium přerušit a nejspíš čekat další rok, abych školu mohla dokončit. Navíc na Karlovce není nic jisté :-D Chtěla bych se tedy zeptat, co byste v mém případě doporučili? hlavně z hlediska finančního.. myslíte, že by bylo rozumnější pracovat a pak odjet do USA s tím, že bych studovala později tu jejich školu, nebo vystudovat v ČR, ale zase bych měla méně peněž do začátku..
PS: omlouvám se, pokud jste o tomto tématu již mluvili. Samozřejmě nehodlám jet nikam s "holým zadkem", kdyby to tak z textu vyplynulo.., jen myslím, že čím více peněž bych do USA měla, tim větší plus pro mě..

Zpět na „Studium na vysoké škole“