ondraa
Příspěvky: 1
Registrován: 24 zář 2010, 17:56

Na college rovnou z HS?

24 zář 2010, 18:01

Ahoj,

prave jsem v USA na stredni skole v poslednim rocniku. Bude mi umoznena plna americka maturita.

Zajimalo by me, jestli je moznost nastoupit na college tady hned pristi rok - s tim, ze bych se vratil do CR a prodlouzil si vizum.

Zajima me, jestli je ted jeste cas to nejak zacit vyrizovat, pripadne jak by to bylo se stipendii? Nebo se na to ted vykaslat, dodelat si skolu v CR (az se vratim, nastoupil bych do trataku, takze jeste dva roky) a potom to zkusit pekne znovu a v klidu?

Diky, Ondra.

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Na college rovnou z HS?

02 říj 2010, 20:14

Ano, je to možné a dá se to ještě stihnout. Klíčové samozřejmě je, jak jsou Vámi vybrané školy náročné na přihlášku a související podklady (čím více toho chtějí, tím více s tím budete mít práce a více času Vám to zabere) a kdy mají uzávěrky (ty se mohou pohybovat od prosince do července a samořejmě čím dříve uzávěrku mají, tím těžší to bude stihnout).

Jinak pokud by se Vám to zdálo moc narychlo, můžete se vrátit do ČR, dodělat střední tady (výhodu by bylo, že byste měl i českou maturitu a tedy jakousi pojistku pro případ, že by to v USA s vysokou nevyšlo, bez maturity byste to měl v ČR jinak těžké, protože uznávání amerického HS diploma je velmi složité), a v klidu si podat přihlášku do USA.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na vysoké škole“