Uživatelský avatar
GOTIATH
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2010, 19:01
Kontaktovat uživatele: ICQ

Nejsem premiant, mám šanci?

17 led 2010, 20:32

Dobrý den,

je mi 17 let a třetím rokem studuji všeobecné gymnázium. O studiu na zahraniční vysoké škole neuvažuji moc dlouho, protože nevím, zda mám nějaké reálně naděje na přijetí.

Prozatím mám průměr známek cca 1,9 (tudíž se občas vyskytne nějaká ta trojka), ale v tomto a příštím roce očekávám vylepšení.

S angličtinou jsem na úrovni Cambridgeské FCE, časem chci CAE, proto doufám, že s testem TOEFL bych neměla mít nějaký závažnější problém. Mimoto umím relativně dobře německy, na základní úrovni italsky a francouzsky, japonsky (pouze základní porozumění), později si chci své jazykové znalosti vylepšit a naučit se rusky – berou univerzity ohled i na znalosti tohoto typu?

Mimoto jsem školu střední i základní reprezentovala v mnoha soutěžích (jč, ch, m, aj, sport), velmi dobrých výsledků jsem dosáhla v konverzačních soutěžích z AJ a v matematice. Dosáhla jsem také úspěchů v literárních a výtvarných soutěžích. Kromě toho mám výbornou znalost počítačů, na slušné úrovni programování a webdesignu. Na základní škole jsem byla součástí žákovské rady.

Studovat na universitě v USA je mým snem, ačkoliv nevím, zda můj výše uvedený popis může být dostačující. Rozhodně bych také potřebovala od školy finanční pomoc, což mě poněkud znevýhodňuje. Zajímala bych se o obor managementu nebo obchodu (ideálně).

Myslíte, že mám dát energii na přípravu na zkoušky, nebo to nemá vůbec cenu? Vím, že je těžké takto posuzovat, jen by mě zajímal Váš názor. Jsem docela dost cílevědomá a toužím ovládnout svět, i když… tento postoj mi asi nepomůže :) Jsem ochotná dát do toho vše, jen nevím, na co se mám soustředit. Případně bych zkusila univerzitu v USA až z prvního ročníku vyské školy v ČR, tehdy bych měla více času na přípravu...

Děkuji
Smash forehead on keyboard to continue.

dohny
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno 2010, 22:25

Re: Nejsem premiant, mám šanci?

03 úno 2010, 22:51

Ahoj,

z tveho pripsevku jsem moc nepochopil, zda tvym pranim je studovat stredni nebo vysokou skolu v usa. Ovsem vzhledem k tomu ze pises ze jsi jiz ve tretaku na gymplu, cili tva posledni sance vyjet na stredni skolu v usa by byl ctvrtak, coz neni moc dobre kvuli k maturite atd., budu predpokladat(ba dokonce ti to doporucim :) ze o studium v usa se budes zajimat az na vysce. Pokud totiz primo tve gymnazium nema vymenny program se skolou v usa, tve moznosti vyjet v ramci ctvrteho rocniku na high school jsou znacne omezene-nejenom kvuli tvemu prospechu, ale i z casovych duvodu.

Hlavni vyhodou pro tebe, nechat si rok v usa az na vysokou skolu by bylo to ze zacinas zcela novy nepopsany list a tve vysledky ze stredni skoly jsou vicemene nepodstatne. Pro ucast na takovem programu bude vedle tveho prospechu na VS potrebna take dalsi aktivity pri vysoke skole jako cinnost a clenstci v ruznych spolcich a krouzcich atd. Dale tve cile do budoucna, popsani v cem ti rok v usa pomuze a vpodstate tva cilevedomost vseobecne.

Pokud je vyjeti do usa na skolu(a zahranicni program VS vseobecne) pro tebe jedna z priorit, mela bys to zvazit u toho kam si prihlasku na VS podat. Vim ze minimalne ty vetsi univerzity(UK, UP, MU) program do USA maji. Pak uz zalezi zda je to program celouniverzitni ci pouze pro studenty jednotlivych fakult. To uz si ovsem musis zjistit ty sama, podle toho co chces studovat ;)

fulbright
Příspěvky: 128
Registrován: 25 dub 2008, 14:13
Bydliště: Táboritská 23, 130 87 Praha 3
Kontaktovat uživatele: ICQ WWW

Re: Nejsem premiant, mám šanci?

17 úno 2010, 14:33

Pro Gotiath: Bud to težké, ale vzhledem k ostatním zajímavým aktivitám bys šanci mohl mít. Za pokus to myslím stojí. Hodně bude záležet na tom, jak by ti dopadly zkoušky SAT nebo ACT. Doporučuji na ně jít už teď v květnu nebo červnu po důkladné přípravě a pak, podle výsledku, se rozhodnout. Důležité je začít včas. Časový plán najdeš na http://www.fulbright.cz/download/rozvrh-college.pdf.
EducationUSA - Your Guide to U.S. Higher Education: EducationUSA.state.gov
Komise J. W. Fulbrighta, http://www.fulbright.cz

Zpět na „Studium na vysoké škole“